Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
$16,380.29 Inc. Vat
| Basic Information | |
| Product Group | Diesel Generators |
| Brand | Kohler SDMO K22 22kVA Silent Diesel Generator |
| Year of Manufacture | 2025 |
| Product Availability | Out of Stock |
| Phase | 3 |
| Internal Stock No. |
JBSG-000120 |
| Condition | Brand New |
| Engine Model | KDW4045TSG20 |
| Power Output | 22 kVA |
| Fuel Consumption | 4.5 L / Hour at 75% Load |
| Engine Manufacturer | John Deere |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 400 V |
| Tank Volume | 66 L |
| Gross Weight | 640 kg |
| Product Dimensions (LxWxH) | 1798 x 752 x 172 mm |
| Guarantee | 1 Year / 1,000 Hours |
| Equipment | Tank, Battery, Control Panel, Steel Canopy |
| Emission | Tier IIIA |
Out of stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.