Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
$14,040.09 Inc. Vat
| Basic Information | |
| Product Group | Diesel Generators |
| Brand | Kohler SDMO K12 12kVA Silent Diesel Generator |
| Year of Manufacture | 2025 |
| Product Availability | Out of Stock |
| Phase | 3 |
| Internal Stock No. |
JBSG-000127 |
| Condition | Brand New |
| Engine Model | Kohler KDW1466 |
| Power Output | 12 kVA |
| Fuel Consumption | 2.5 L / Hour at 75% Load |
| Engine Manufacturer | Kohler |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 400 V |
| Tank Volume | 50 L |
| Gross Weight | 510 kg |
| Product Dimensions (LxWxH) | 1750 x 775 x 1230 mm |
| Guarantee | 1 Year / 1,000 Hours |
| Equipment | Tank, Battery, Control Panel, Steel Canopy |
| Emission | Tier IIIA |
Out of stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.