Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
$210,208.92 Inc. Vat
| Basic Information | |
| Product Group | Diesel Generators |
| Brand | Caterpillar XQ425 425 kVA Diesel Generator |
| Year of Manufacture | 2025 |
| Product Availability | In Stock |
| Phase | 3 |
| Internal Stock No. |
JBSG-00132 |
| Condition | Brand New |
| Engine Model | Caterpillar C13 |
| Power Output | 425 kVA |
| Fuel Consumption | 57.3 Liter / Hour at 75% Load |
| Engine Manufacturer | Caterpillar |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 480 V |
| Tank Volume | 1,970 L |
| Gross Weight | 6,667 kg |
| Product Dimensions (LxWxH) | 5080 x 1524 x 2642 mm |
| Guarantee | 1 Year / 2,000 Hours |
| Equipment | Tank, Battery, Control Panel, Steel canopy |
| Emission | Tier 4 Final |
In stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.