Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
$94,996.68 Inc. Vat
| Basic Information | |
| Product Group | Diesel Generators |
| Brand | Caterpillar XQP115 115 kVA Diesel Generator |
| Year of Manufacture | 2025 |
| Product Availability | In Stock |
| Phase | 3 |
| Internal Stock No. |
JBSG-000124 |
| Condition | Brand New |
| Engine Model | Caterpillar C4.4 |
| Power Output | 115 kVA |
| Fuel Consumption | 20.4 Liter / Hour at 75% Load |
| Engine Manufacturer | Caterpillar |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 480 V |
| Tank Volume | 518 L |
| Gross Weight | 2,077 kg |
| Product Dimensions (LxWxH) | 2970 x 1150 x 2076 mm |
| Guarantee | 1 Year / 2,000 Hours |
| Equipment | Tank, Battery, Control Panel, Steel canopy |
| Emission | Tier 4 Final |
In stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.